• możliwości

SOWA Radom

 

Siled oświetli ulice Radomia w ramach programu SOWA

1

Firma SILED jest dostawcą opraw oświetlenia LED-owego dla inwestycji modernizacji oświetlenia miasta Radomia, pod patronatem finansowym programu rządowego SOWA.

Generalnym Wykonawcą modernizacji jest mazowiecka firma Mawilux, która jest jednym z  wiodących wykonawców krajowych w zakresie drogowej infrastruktury oświetleniowej i energetycznej.

Oprawy montowane w realizacji SOWA Radom:  

                            Voltera                           SILED E 
                          voltera-czarna                         siled-e

 

logo marki radomModernizacja, w której wymienionych zostanie 3925 sztuk opraw, ma potrwać do połowy roku 2015r. Do końca 2014r. zainstalowano już ponad 350 sztuk. Zastępując  aktualne oświetlenie technologią ledową, miasto Radom zaoszczędzi  59,47 % dotychczas zużywanej energii, a uwzględniając specjalnie dopasowane do infrastruktury oświetleniowej harmonogramy świecenia, nawet 68,59%. energii.

Przez naszą firmę zostały opracowane inteligentne oprawy oświetleniowe  realizujące harmonogramy umożliwiające redukcję mocy opraw w godzinach, w których ze względu na zmniejszone natężenie ruchu drogowego możliwe jest czasowe obniżenie klasy oświetleniowej  drogi. Zastosowanie tych harmonogramów  poprawia funkcjonalność instalacji  i maksymalizuje  oszczędności. Przykład takiego harmonogramu przedstawiamy poniżej:

• do godz. 24ºº - 100% mocy,
• od 24ºº -do 2ºº - 80%, 
• od 2ºº do 5ºº - 65%,
• od 5ºº ponownie 100% mocy.

Oświetlenie ulic w Polsce pochłania średnio 1500GWh, co przekłada się w znacznym stopniu na ekologię i środowisko naturalne. Technologia LED jest doskonałym sposobem dla samorządów, na ograniczenie zużycia energii, jej zastosowanie generuje znaczące efekty ekonomiczne i ekologiczne. Poza tymi głównymi atutami, oświetlenie LED podwyższy komfort i prestiż miasta oraz równocześnie - dzięki białemu światłu poprawiającemu widoczność -  zwiększy o bezpieczeństwo na drogach.

 

 Więcej o programie SOWA