O nas-Header

  • o nas

KIM JESTEŚMY

Oświetlenie LED i systemy sterowania oświetleniem to zaawansowane technologie elektroniczne, telekomunikacyjne i informatyczne…

…. posiadamy ponad 20 letnie doświadczenie projektowaniu i produkcji zaawansowanych - polskich rozwiązań ICT - które od lat bezawaryjnie funkcjonują na całym świecie”

SILED

dobre i polskie

elektronikaSILED Sp. Z o. o. jest producentem Systemów Inteligentnego Oświetlenia LEDowego. Nasze dobre i polskie produkty to najwyższej, światowej jakości, efektywne energetycznie rozwiązania dedykowane dla wszystkich klientów, którzy oczekują najbardziej wydajniej i funkcjonalnej infrastruktury oświetleniowej na rynku, która jednocześnie zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowników. System został zaprojektowany w oparciu o polską myśl techniczną i produkowany jest w Kompleksie Zakładów Elektronicznych Grupy Kapitałowej "Techno-Service" S.A.

Historia SILED

W 2008 roku rozpoczęła się współpraca nad opracowaniem energooszczędnego i ekologicznego - elektroniczne systemu inteligentnego oświetlenia pomiędzy Centrum doskonałości WiComm  Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej,  a Grupą Techno Service S.A. Po dwóch latach, w 2010 roku, w  wyniku udanego transferu wiedzy ,powstaje spółka spin-off – SILED której celem jest wdrożenie i komercjalizacja produktu. Do dnia dzisiejszego bezawaryjnie oświetla przestrzenie publiczne i prywatne już przeszło 1000 opraw SILED. Stale stawiamy na rozwój naszej polskiej technologii i dobrych rozwiązań SILED, wykorzystując przy tym 8 mln dotacji z programów unijnych. W maju 2013 roku premier Janusz Piechociński uroczyście otworzył - nową, unikalną, 100% polską fabrykę,  - 6000m2 powierzchni, ponad 300 miejsc pracy, ponad 60 tys. opraw rocznie – jesteśmy przygotowani do obsługi dużych realizacji publicznych i prywatnych.

Oferta SILED

Oferta SILED składa się z sześciu rodzin elektronicznych opraw oświetleniowych do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych (drogi, ulice, parkingi, parki, place składowe, hale przemysłowe, centra logistyczne, biurowce, centra handlowe), których atutem jest możliwość indywidualnego konfigurowania i dostosowywania do zróżnicowanych potrzeb realizacji. Dzięki modułom komunikacji bezprzewodowej i funkcjonalnego oprogramowania, proste zarządzanie oświetleniem możliwe jest z każdego miejsca na świecie, a oświetlenie SILED idealnie wpisuje się w ideę „Smart Grid” i „Smart City”. Ponadto System wyróżnia się w branży funkcjonalnością -inteligencją opraw, zdolną maksymalizować efektywność kosztową infrastruktury.

Własne biuro rozwojowe                                 

biuro badawczeAtutem SILED jest między innymi własne biuro rozwojowe, które we współpracy z Politechniką Gdańską i Akademią Sztuk Pięknych, na bieżąco projektuje i udoskonala oferowane rozwiązania. Nasze produkty, jako jedne z nielicznych, są weryfikowane i certyfikowane przez wyspecjalizowane jednostki naukowo – badawcze (Politechniki: Białostocką, Łódzką i Warszawską). Głównym celem i zarazem misją naszych projektantów, jest opracowywanie rozwiązań, które będą osiągały najwyższe w branży korzyści ekonomiczne dla klientów, jednocześnie uwzględniając ich możliwości finansowe. Już od 5 lat aktywnie włączamy się w trendy europejskie opisane w dokumencie z 2011 roku pt. „Zielona Księga - Oświetlenie Przyszłości”.

Zweryfikowane Rozwiązania

Produkty SILED są weryfikowane praktycznie na wielu realizacjach już od 2008 roku. W sierpniu 2011 roku zainstalowaliśmy pilotażowe oświetlenie LED-owe, pierwsze tej klasy w Polsce, na Węźle Kowale (Obwodnica Trójmiasta). Instalacja funkcjonuje bezbłędnie, oszczędza 54% energii elektrycznej – potwierdzając fakt, że nasze produkty pozwalają na spełnienie z nawiązką wymogów dotyczących efektu ekologicznego określonego w konkursie  NFOŚiGW – SOWA. Wartą uwagi jest również modernizacja oświetlenia parkingu FASHION HOUSE w Gdańsku Szadółkach – zwrot z inwestycji <2,5 roku, czy też służące celom dydaktycznym oświetlenie części kampusu Politechniki Gdańskiej. Powstające normy oświetleniowe powodują, że istniejące systemy SILED pozwolą na uzyskanie dodatkowych oszczędności nawet o kilkadziesiąt procent.

Rodowód Siled Sp. z o.o.

SILED Sp. z o.o. jest jednym z samodzielnych i niezależnych przedsiębiorstw, działających na rozłącznych rynkach, tworzących Grupę Techno-Service S.A., które łączy wspólny rodowód -Techno-Service S.A. Mamy rozbudowaną bazę wytwórczą ICT oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie montażu zaawansowanej technologicznie elektroniki oraz produkcji obwodów drukowanych (Zakład Wytwarzania Obwodów Drukowanych oraz TSTronic ekologiczny montaż). Ponadto specjalizujemy się także w tworzeniu najnowocześniejszego skastomizowanego oprogramowania specjalistycznego. Ponadto Grupa funkcjonuje w obszarach ochrony środowiska, leasingu pracowniczego oraz usług finansowych i kadrowych. Misją naszej grupy i jest praktyczna realizacja hasła „Quality, no other way”, co oznacza wytwarzanie „na czas” produktów najwyższej, jakości z wykorzystaniem podzespołów jedynie renomowanych producentów, uwzględniając przy tym restrykcyjne normy środowiskowe oraz wykorzystując najnowsze technologie i narzędzia biznesowe. Dlatego właśnie zaufało nam już wiele polskich i międzynarodowych firm i koncernów, a system SILED otrzymał wiele wyróżnień w tym „Godło Teraz Polska”.

Strategia Siled Sp. z o.o.
„Innowacje, transfer technologii, działanie poprzez wiedzę”

• Systematyczna współpraca z uczelniami i instytutami badawczymi (B+R), aktywny udział w sieciach innowacyjnych i klastrach
• Własne biura badawczo - rozwojowe
• Wykorzystanie narzędzi transferu technologii, jako źródła  własnego  rozwoju
• Kompetencje, rozwój i motywacja pracowników - pozyskiwanie i szkolenie wysokokwalifikowanej kadry
• Łamanie barier, e-business, e-learning, WEB 2.0
• Business Angel, wspomaganie przedsiębiorczości,  inkubator firm High-Tech, spółki spin-off.

 


Projekty unijne
Blowjob