Oprawy Siled w Ikei i na stacjach Lotosu   

Oprawy Siled w Ikei i na stacjach Lotosu   

Ikea i Lotos ponownie wybrały oprawy Siled do oświetlenia swoich obiektów.

Ikea Lublin zdecydowała się na oprawy typu Celebra zarządzane systemem Siled Smart™. 70 opraw oświetla zewnętrzny parking dla samochodów. Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii zmniejszono moc zainstalowaną o 52%, z ok. 11 kW do ok. 5,7 kW. Pozwoliło to zredukować zużycie energii elektrycznej o 56%. To kolejna inwestycja dla Ikea, w której wykorzystano oprawy Siled i systemy ich sterowania. W 2015 r. na parkingach zewnętrznych i podziemnych w centrum w Bydgoszczy zastosowano 600 opraw oraz system sterowania Siled Smart™.


 

Również Spółka Lotos Paliwa ponownie wybrała oświetlenie Siled. Na stacji paliw w Pucku zastosowano 14 opraw Siled E do oświetlenie zewnętrznego parkingowego oraz 8 opraw Verda do oświetlenia podwiatowego na stacji w Toruniu. Tym samym w Pucku zredukowano zainstalowaną moc o 54%, z ok. 2,6 kW do ok. 1,4 kW oraz zużycie energii elektrycznej o 58%, podobne parametry osiągnięto na stacji w Toruniu. Na przełomie roku 2017 i 2018 oprawy Siled zostały wykorzystane do modernizacji oświetlenia na 12 stacjach Lotosu. Z kolei 22 oprawy Verda zastosowano do modernizacji oświetlenia podwiatowego na stacjach franczyzowych Lotos w Elblągu i Rozogach, należących do firmy Falco. W Rozogach zainstalowanie 12 opraw pozwoliło zmniejszyć moc aż o 63%, z ok. 3,2 kW do ok. 1,2 kW, a zużycie energii elektrycznej – o 65%.

W najbliższych miesiącach planowana jest we współpracy z Siled modernizacja oświetlenia na kolejnych pięciu stacjach Lotosu.